بهینه سازی عملکرد فیلترهای کیسه ای

Home » فیلترهای کیسه ای » بهینه سازی عملکرد فیلترهای کیسه ای

چگونه از عملکرد مطلوب فیلترهای کیسه ای مطمئن شویم؟

جلوگیری از مشکلات وبهینه سازی عملکرد فیلترهای کیسه ای شما

فیلترهای کیسه ای  پالس جت به هنگام کارکرد تحت تاثیر گرد و غبار بالا, سیستم های تسویه ناکارامد یا ترکیبی از هر دو قرار دارد.عدم رسیدگی به این مشکلات می‌تواند منجر به ایجاد گلوگاه و افزایش هزینه‌های عملیاتی شود.در ادامه بعضی از گام‌های ضروری که می‌توان برای پیشگیری از این موارد اجرا نمود ارائه می‌شود.اگر شما نیاز به کمک دارید ما دارای تخصص منحصربه فردبرای شناسایی و حل مشکلات دراین زمینه می باشیم.

پارامترهای عملیاتی پیشنهادی

Pressure                             90-100 PSI
Frequency (off time)          20 seconds
Duration (on time)             150 milliseconds

مخزن
بهینه سازی عملکرد فیلترهای کیسه ای

تسویه فیلتراسیون ضعیف می تواند ناشی از اجزای کوچک یا محدود تعریف شده در سیستم تسویه باشد.این مهم است مطمئن شوید که هیچ محدودیتی برای آغاز به کار کمپرسور در طول مسیرش تا مخزن وجود ندارد.هم چنین مطمئن شوید که اندازه مخزن هدر شما با نیازهای سیستم تسویه شما مطاقبت می نماید.


تسویه هوابهینه سازی عملکرد فیلترهای کیسه ای

به منظور اطمینان از عملکرد بهتر سیستم تسویه مطمئن شوید مخازن عاری از هرگونه رطوبت یا خورده‌های خاک و غبار می‌باشند.زیرا آن ها می توانند بر توانایی تمیز کردن فیلترهای شما تاثیر قابل ملاحظه ای بگذارند.


فرکانس پالس
controller_buttons_8033176_150px

فرکانس پالس نباید هیچ گاه سریع‌تر از آنچه قابل تحمل برای مخزن جهت بازیافت از حالت فشار پالس کامل می‌باشد تنظیم شود.


توالی پالس

pulse_sequence_150

توالی پالس باید به نحوی تنظیم شود که مطمئن شویم فیلترهای به تازگی تمیز شده هیچ‌گونه گرد و غباری را از فیلترهای مجاور در عین تمیزکردن دریافت نمی‌کنند.


هوپر

hopper_150

 

از هوپر نباید به عنوان ذخیره سازی استفاده کرد. تجهیزات تخلیه باید به نحوی اندازه گیری شود تا بتواند هوپر را قبل از تجمع مواد تخلیه کند. واحدهای دارای دریچه‌های کشویی باید باز گذاشته شده و مجهز به آداپتورهای درام آب بندی شده باشند.


انتشار گازهای آلاینده

filtration_depth_0filtration_surface_0
عمقی در مقابل سطحی

با توجه به مقررات مربوط به انتشار گازهای آلاینده گاهی مجبور به تعویض یک مدیای فیلتر می شویم که در این موارد اکثر جمع کننده های خاک و غبار از این فرصت برای ارتقا به یک مدیای فیلتر کارامد تر که به فیلتر کردن حتی کوچک ترین ذرات کمک می کند استفاده کنند. در نتیجه به کاربران بالقوه اجازه بازیافت بیش تر از محصول ارزشمند را می دهد که این به کاهش انتشار مقررات مربوط به گازهای آلاینده کمک می کند.


انتخاب مدیا
mikroskob_na143_c_0

همه انواع خاک و غبار دارای ویژگی های خاصی هستند و نیازمند عملیات متفاوتی می باشند. بنابراین اغلب استفاده از یک مدیای  پلی استر کافی نمی باشد. تهیه یک مدیای پرهزینه تر پوشش داده شده (برای مثال پوشش ePTFE یا سطح آنتی استاتیک) در تسویه بهتر پالس مفید می باشد.برخی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب درست مدیا عبارتند از دما, رطوبت, رسانای الکتریکی و اسید


جریان هوا

airflow_150

علل مختلفی می‌تواند منجر به کاهش جریان هوا در جمع خاک شود. شایع ترین مشکل توازن بین تمیزکردن فیلترها و جریان هوا می‌باشد. این عوامل به شدت فرایند تسویه را تحت تاثیر قرار داده و برای حل این مشکل باید جریان هوا رابه حداکثر برسانیم. اگر شما نیاز به ACFM بیشتری داریدمساحت فیلتر بیشتری مورد نیاز است. بعضی از مشتریان کیسه های فیلتر  بزرگ‌تری را برای خرید انتخاب می کنند یا یک جمع کننده خاک جدید با کیسه های فیلتر بیش تر خریداری می‌کنند. بعضی دیگر یک کیسه پلیسه دار را انتخاب می کنند که باعث افزایش مساحت فیلتر می‌شود. تعادل بین میزان بار هوا و مساحت رسانه فیلتر نسبت هوا-به-پارچه نامیده می‌شود.


محفظه جداسازی

multifit_illu_dia

محفظه جداسازی عبارت است از فاصله بین پایین فیلترها وهوپر.هرچه این فاصله بیشتر باشدشرایط بهتری  برای  جداسازی ذرات درشت تر خاک و غبار از جریان‌هوا قبل از برخورد به سطح فیلتر و شیارهای موجود روی آن فراهم می‌آید. برای بهینه سازی این فرآیند، فیلترهای پلیسه داری را نصب کنید  که کوتاه‌تر بوده ولی دارای مساحت فیلتر بیشتری هستند.


لطفا توجه کنید: اینها پارامترهای عملیاتی عمومی می‌باشند. بعضی از جمع کننده ها تحت تنظیمات حاشیه‌ای‌تر عملکرد مناسبی داشته و بعضی دیگر تحت تنظیمات محافظه‌کارانه تر دچار شکست می‌شوند. توصیه های فوق برای آغاز به کار نکته های شروع خوبی هستند. ولی هرجمع کننده خاک و غبار و برنامه کاربردی مربوطه شرایط عملیاتی منحصر به فرد خود را دارد.